Nahrávám...

Ozón

ČISTENIE OZÓNOM NIČÍ VÍRUSY, BAKTÉRIE AJ PLESNE

Ozón O3 je vysoko oxidačná trojatómová forma kyslíku. Tieto vlastnosti sa v priemysle využívajú na dezinfekciu a sterilizáciu vody, zdravotníckych prístrojov a zariadení a najnovšie aj oblečenia.

 

CHOROBOPLODNÉ ZÁRODKY - BAKTÉRIE, VÍRUSY A PLESNE

V prostredí okolo vás sa bežne nachádzajú baktérie, plesne a vírusy. Ak ich koncentrácia prekročí určité hranice, dochádza k negatívnym vplyvom na zdravie a vznik ochorení. Tie pôsobia na imunitu a prejavujú sa ako kožné ochorenia - akné, vredy, či dýchacie ochorenia, ktoré môžu viesť až k vzniku astmy, alebo nachladnutia a bolenia hlavy. Hlavne deti vystavované týmto nebezpečenstvám môžu utrpieť a niesť dlhodobé následky. Choroboplodné zárodky nie sú viditeľné voľným okom a môžu sa nachádzať aj v zdanlivo čistom prostredí. Častým prejavom prítomnosti je aj zápach z klimatizácie, ktorý určite poznáte z auta alebo klimatizovaných miestností. Práve z týchto dôvodov je potrebné vykonávať dezinfekciu aspoň raz ročne a ideálne každý mesiac.

 

PREČO JE OZÓN LEPŠÍ AKO CHLÓR, SPREJE ALEBO INÉ DEZINFEKČNÉ PROSTRIEDKY?

Bežne dostupné prípravky obsahujúce chlór alebo alkohol treba nanášať vo forme gelu alebo tekutiny na miesta, ktoré chcete vyčistiť. Chlór sa potom uvoľnuje a prebieha dezinfekcia. Dezinfekčné spreje majú obmedzené pôsobenie na plochu aplikácie. Avšak táto forma dezinfekcie je málo učinná. Chlór v plynnej forme alebo aerosoly majú menšie čistiace účinky ako ozón a ich plynné formy dú málo koncentrované. Okrem toho je chlór karcinogénny, čo znamená, že spôsobuje vznik rakoviny. Naproti tomu je ozón silné oxidačné činidlo, jeho molekuly sú male a vysoko učinné a dostane sa všade. Aj preto sa používa v zdravotníctve. Pri styku ozónu s celou škálou biologických materiálov vlastne vznikajú peroxidy a aminokyseliny, ktoré pôsobia negatívne na bunkové membrány. Po čistení vznikne sterilné prostredie a ozón sa rozloží na kyslík.

Mimochodom, teplokrvné živočíchy používajú túto chemickú látku produkovanú v bielych krvinkách v boji proti choroboplodným zárodkom.

So zariadením máme už viac ako ročné skúsenosti, ktoré sú veľmi pozitívne. Budete prekvapení aký dobrý, pocitovo čerstvý vzduch môžete mať po dezinfekcií v aute alebo vo vašich priestoroch.

 

VYUŽITIE OZON MAKEROV

Ozon maker majú kompaktné rozmery. Preto sa dájú použiť všade, kde je to potrebné. Ozón sa za chvíľu rozkladá na kyslík, takže jeho použitie je maximálne bezpečné bez vedľajších zdravotných následkov.

 

ČO MÔŽETE DEZINFIKOVAŤ

  • Interér vozidla a klimatizáciu v aute - vhodné pre vlastné použitie aj autoservisy
  • Domácnosti: kúpeľne, toalety, šaty alebo oblečenie a celé miestnosti
  • Potraviny - zdravotne nezávadné ošetrenie potravín proti plesniam a kvasinkám
  • Pitná voda - ponoreným hadičky do nádoby alebo zdroja vody
  • Voda v bazénoch - podobne ako v prípade dezinfekcie pitnej vody len ponoríte hadičku s vývodom produkcie ozónu do vody
  • V medicíne sterilizovať nástroje, nemocničné priestory